Naprawmy to!

Internetowe narzędzie do mapowania i zgłaszania problemów i spraw wymagających załatwienia w przestrzeni publicznej.

JAK TO DZIAŁA?

Z perspektywy mieszkańca

KROK 1
KROK 2
KROK 3
KROK 4

Z perspektywy samorządu

KROK 1
KROK 2
KROK 3
KROK 4

Do wprowadzenia aplikacji niezbędna jest wola władz gminy. Prowadzeniem strony może zajmować się urząd gminy lub lokalna organizacja pozarządowa, ale zawsze niezbędna jest oficjalna deklaracja władz lokalnych, że będą zajmować się zgłaszanymi za jej pomocą sprawami.

Z tego powodu najlepiej, jeśli informacja o aplikacji trafi do osób decyzyjnych w Piotrkowie Trybunalskim – radnych, sekretarza, prezydenta lub któregoś z ich zastępców.

Napisz do nas, a my obiecujemy, że po zebraniu 3 wiadomości z Piotrkowa Trybunalskiego wystosujemy oficjalne pismo do radnych, sekretarza lub prezydenta miasta i spróbujemy zachęcić do korzystania z aplikacji.

Sprawdź rekomendacje włodarzy i miasta, które wdrożyły aplikację w sposób szczególny dbając o mieszkańców i miasto!

Serwis NaprawmyTo.pl umożliwia swoim użytkownikom zgłaszanie problemów w przestrzeni publicznej, zaobserwowanych w najbliższym otoczeniu. Twórcy narzędzia wyszli z założenia, że wszystkim nam powinno zależeć na jakości przestrzeni, w której żyjemy i działamy. Jeżeli widzimy coś, co wpływa negatywnie na nasze otoczenie, wymaga uwagi czy naprawy, nie powinniśmy przechodzić koło tego obojętnie, licząc że „samo się zrobi”. Pierwszym krokiem w ich zaangażowaniu może być zgłoszenie takiego problemu – poinformowanie o nim odpowiedzialnych służb czy instytucji, ale także innych użytkowników tej przestrzeni, np. innych mieszkańców naszego miasta, osiedla, ulicy. Z aplikacji korzysta aktualnie ponad 30 gmin różnej wielkości. Oferta skierowana jest do samorządów gminnych - a więc do miast, gmin miejsko-wiejskich i gmin wiejskich. Miesięczna opłata za korzystanie z serwisu jest uzależniona od ilości mieszkańców a twórcy otwarci na negocjacje.

Radio Piotrków serdecznie zachęca do przyłączenia się Piotrkowa Trybunalskiego i wszystkich miejscowości z "woj. piotrkowskiego" do tego projektu!

Oferta

Usługodawcą jest Fundacja Pracownia Badań i Innowacji Społecznych „Stocznia”, odpowiedzialna od początku za koordynację prac nad powstaniem serwisu. Usługa obejmuje wszystkie funkcjonalności dostępne w serwisie, tj:

Potencjalna moderacja funkcjonowania podstrony (tzn. zarządzanie alertami, budowa bazy instytucji mających otrzymywać powiadomienia o zgłoszeniach itd.) będzie leżeć po stronie Usługobiorcy – lokalną administrację narzędziem może na zlecenie JST prowadzić lokalna organizacja pozarządowa, wyłoniona np. na zasadzie konkursu lub zleconego zadania publicznego.

Zakup usługi może być poprzedzony okresem bezpłatnego, miesięcznego trialu narzędzia, tj. możliwości testowania podstrony gminy przez potencjalnego Usługobiorcę.

Miesięczny koszt dostępu do usługi wyliczany jest z osobna dla każdej z gmin, uwzględniając jej wielkość. Szacunkowa kwota wynosi ok. 1 grosz od mieszkańca gminy miesięcznie, choć dla mniejszych gmin ten przelicznik jest nieco większy, a dla większych nieco mniejszy. Stawką wyjściową jest 200 zł netto miesięcznie.

Całość pobieranych opłat przeznaczana jest na bieżące utrzymanie strony (serwery, praca informatyka i koordynatora) oraz działania rozwojowe (takie jak przebudowy strony oraz jej promocja). Jest to więc kwota potrzebna do funkcjonowania strony, która będzie spadać wraz ze wzrostem liczby miast korzystających z serwisu.

Za sprzedaż i obsługę narzędzia z ramienia Stoczni odpowiedzialna jest Natalia Klamann 📞 22 100 55 95, 📧 nklamann@stocznia.org.pl